Apexis Multivitamin Energy Efervesan

Birçok insan katı tabletler ve kapsülleri yutmakta zorluk çekmektedirler. Özellikle mide problemi olan hastalarda efervesan tabletler daha kullanışlı ve yüksek emilim sayesinde maksimum fayda sağlar.

Ayrıca efervesan tablet teknolojisi tek bir dozda alınması gereken kombine içeriklerin rahatlıkla alınmasına olanak saglar. Ayrıca lezzeti ile içim kolaylığı sağlanır.

Onay No : 003260-06.10.2017

Kullanım Bilgisi : Yetişkinler için günde 1 efervesan tablet 200 ml (1 Bardak) su içerisinde eritilerek tüketilmesi tavsiye edilir.

Uyarılar: Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayın.

Aroma Tat: Portakal

1 Tablet Efervesan içinde;
İçerik
Bileşen Adı Miktar/ 1 Kapsül % BRD*
İnulin 175 mg
Vitamin C 60 mg 75
Panax Ginseng
(Kırmızı ginseng kök ekstresi)
50 mg
Vitamin B3 18 mg NE 112,5
Vitamin E 10 mg 83,3
Vitamin B5 6 mg 100
Vitamin B6 2 mg 142,8
Vitamin B2 1,6 mg 114
Vitamin B1 1,4 mg 127
Folik Asit 200 µg 100
Vitamin B12 1 µg 40

Askorbik asit ve askorbat olarak da bilinen C vitamini, çeşitli gıdalarda bulunan ve diyet takviyesi olarak da satılan bir vitamindir .  C vitamini, doku onarımı ve bazı nörotransmitterlerin enzimatik üretiminde rol oynayan temel bir besindir .  Vücuttaki birkaç enzimin çalışması için gereklidir ve bağışıklık sistemi fonksiyonu için önemlidir

C vitamini suda çözünen bir vitamindir. Bu yüzden suda eriyen C vitamini vücutta depolanmaz. Vücudunuzun ihtiyaç duymadığı fazla miktardaki vitamin vücuttan idrar yoluyla dışarı atılır. Vücudumuz suda çözülen vitaminlerin küçük bir rezervini tutar. Yine de vücutta meydana gelebilecek olası sıkıntıları önlemek için düzenli olarak alınmaları gerekir. C vitamini portakal, çilek, kivi, biber, brokoli, lahana ve ıspanak gibi birçok meyve ve sebzede bulunur.

C Vitamini Özellikleri

C vitamini, insanlar da dahil olmak üzere bazı hayvanlar için gerekli bir besindir. C vitamini terimi, C vitamini aktivitesi olan birkaç vitamini kapsar. C vitamini terimi altında yer alan sodyum askorbat ve kalsiyum askorbat gibi askorbat tuzları bazı takviye ürünlerinde kullanılır. Bunlar sindirim üzerine askorbat salgılarlar. Askorbat ve askorbik asit vücutta doğal olarak bulunur, çünkü formlar pH’a göre birbirine dönüşür. Dehidroaskorbik asit gibi molekülün oksitlenmiş formları indirgeyici ajanlar kullanılarak askorbik aside dönüştürülür.

C vitamini, hayvanlarda ve insanlarda cildin normal fonksiyonu için gerekli olan kolajen oluşumuna katkıda bulunur. Dolayısıyla bu vitamin yaraların iyileşmesi de dahil olmak üzere çeşitli temel biyolojik fonksiyonlara aracılık eden birçok enzimatik reaksiyonda bir kofaktör olarak işlev görür.