Apexis Sambucus+ 1000 mg C vit + Zink

Birçok insan katı tabletler ve kapsülleri yutmakta zorluk çekmektedirler. Özellikle mide problemi olan hastalarda efervesan tabletler daha kullanışlı ve yüksek emilim sayesinde maksimum fayda sağlar. Ayrıca efervesan tablet teknolojisi tek bir dozda alınması gereken kombine içeriklerin rahatlıkla alınmasına olanak sağlar. Ayrıca lezzeti ile içim kolaylığı sağlanır.

Onay No : 005528-05.03.2019

Kullanım Bilgisi : Yetişkinler için günde 1 efervesan tablet 200 ml (1 Bardak) su içerisinde eritilerek tüketilmesi tavsiye edilir.

Uyarılar: Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayın.

Aroma Tat: Ahududu

Apexis Sambucus +C vitamin 1000 mg +Zink , Vücut direnciniz arttırmaya yardımcı olup , bağışıklık sistemini destekler,  güçlü formülü ile gücünüze destek verir.

KARA MÜRVER NEDİR?

İngilizce ismi “elderberry” olan mürver bitkisi, berry grubundan bir meyvedir. Kara mürver, Türkiye’nin pek çok bölgesinde yetişir. Halk arasında kara mürverin her kısmından yararlanılır.

Çiçekleri, yaprakları ve kökleri ağrı giderici etkisi sayesinde özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarını iyileştirmede etkilidir. Bunun yanı sıra romatizma, bel ağrısı, cilt ödemleri gibi rahatsızlıklarda da kullanılır.

Bitkinin meyvelerinde flavonoitler bulunur. Antioksidan bir madde olan flavonoitler, grip virüsünü iyileştirmede etkilidir.

KARA MÜRVER EKSTRESİ FAYDALARI

Kara mürver C vitamini bakımından zengindir, 100 gramı 35 gram C vitamini içerir. Mürver, koyu mor bir renge sahiptir; bu da antioksidan açısından zengin olduğunu gösterir. Yapılan bir çalışmada 64 kişiye 125 gram’lık kara mürver ekstresi verilmiş ve 2 gün içerisinde grip, nezle, baş ağrısı, kas ağrısı gibi semptomlarda azalma görülmüştür.

Yapılan başka bir çalışmada ise sık seyahat eden 312 kişi, 1 ay boyunca 300 gram kara mürver ekstresini günde 3 kere almıştır. Bunun sonucunda grip, nezle gibi hastalıklara yakalanma sıklığında azalma görülmüş ve hastalığa yakalanırsa baş ağrısı, burun akıntısı gibi semptomları daha hafif geçirdikleri gözlenmiştir.

Apexis Sambucus + C vit + Zink
1 Tablet Efervesan içinde;
İçerik
Bileşen Adı Miktar/ 1 Kapsül % BRD*
Sambucus Nigra – Karamürver ekstresi

(300 mg Kara Mürver meyvesine eşdeğer)

10 mg
Vitamin C 1000 mg 1250
Çinko 10 mg 100