Apexis Fish Oil (Balık Yağı)
30 & 50 Tablet Formlar

Onay No : 004151-06.04.2018

Kullanım Bilgisi : Yetişkinler için günde 1 tablet tüketilmesi tavsiye edilir.

Uyarılar: Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayın.

Balık yağı vücut direnci için çok önemli ve çok değerlidir. Balık yağı yalnızca çocuklar için değil yetişkinler için de son derece önemlidir. Ayrıca fetüs için de annenin balık yağı kullanımı oldukça önemlidir. Yapılan son çalışmalara göre balık yağının son 3 ayda anne karnında alınması bebeklerin, diğer çocuklarla karşılaştırıldıklarında el ayak göz koordinasyonlarının çok daha iyi olduğu, pratik zekalarının, analitik düşünme yeteneklerinin, matematik akıllarının daha yüksek olduğu ve diğer çocuklara göre işitsel, görsel zekalarının çok daha iyi olduğu ortaya çıkar.

Uzmanların balık yağı hapı konusundaki görüşleri genel olarak şu şekildedir: Mümkün olduğu takdirde besin ve balıklardan balık yağı sağlanması tavsiye edilir, fakat bu durum gerçekleşmezse balık yağı hapı kullanmada da herhangi bir problem yoktur.

Balık yağının faydaları nelerdir?

Balık yağı; kolesterolü düşürür, algılamayı arttırır. Yetişkinlerde alzheimer ve kalp krizi risklerini azalttığı gibi çocuklarda da matematik zekasını arttırır.

Balık yağı yine kanser riskini azalttığı gibi vücut direncini de güçlendirir, enfeksiyon ve şeker hastalığı riskini azaltır. Kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği gibi hastalıklarda vücudun direncini arttırdığı gibi, diğer vitaminlerin de emilimlerini arttırır.